•  042 230 96 / +355 68 20 65 906 
  •  Hene - Shtune 9.00 - 18.00
  • info@b93.al

kompania udhëheqëse e ndërtimit

Misioni ynë: Të kryejmë nivelin më të lartë të shërbimeve të ndërtimit cilësor dhe të mbajmë nivelin më të lartë të profesionalizmit, ndershmërisë dhe drejtësisë në marrëdhëniet tona me partnerët, furnizuesit dhe punonjësit tanë.

13708256 10154368463021926 7858083966853165602 o

Shërbimet e Ndërtimit

Biznesi ynë kryesor përfshin ndërtimin, rindërtimin dhe mirëmbajtjen e ndërtesave civile dhe industriale, rrugëve, punimeve artistike, furnizimit me ujë, kanalizimeve, shtresëzimit të lumenjve; ndërtimi dhe mirëmbajtja e punëve elektrike për shpërndarjen dhe transmetimin e energjisë elektrike (tension i ulët deri i mesëm); mirëmbajtja e hapësirave të gjelbra

13724066 10154368461691926 3151269488512457658 o

Sistemet e furnizimit me ujë

Përmirësimi i sistemit të furnizimit me ujë në fshatrat Bajkaj dhe Palavli dhe Qeparo, Komuna Vergo; Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit.

IMG a28f6187aa181db6dc7ebc688b5fe256 V

Ndërtesa civile dhe industriale

Ndërtesat civile dhe industriale janë një nga shërbimet kryesore që ka kompania jonë. Në këtë fushë ne kemi zgjeruar aktivitetet tona në të gjithë Shqipërinë, sidomos në Vlorë, Sarandë, Memaliaj, Finiq, Mallakaster, Fier, Berat, Roskovec, Elbasan, Korçë, Durrës, Vorë, Vau Dejes, Shkodër, Tirane, Lure etj.

Misioni jonë: Të kryjmë me nivelin më të lartë të gjitha shërbimet e ndërtimit që ofrojmë me cilësi dhe për të ruajtur nivelin më të lartë të profesionalizmit, ndershmërisë dhe drejtësisë në marrëdhëniet tona me partnerët, furnizuesit dhe punonjësit tanë.

Shërbimet që ofrojmë

Të kryjmë me nivelin më të lartë të gjitha shërbimet e ndërtimit që ofrojmë me cilësi dhe për të ruajtur nivelin më të lartë të profesionalizmit, ndershmërisë dhe drejtësisë në marrëdhëniet tona me partnerët, furnizuesit dhe punonjësit tanë.Biznesi ynë kryesor përfshin ndërtimin, rindërtimin dhe mirëmbajtjen e ndërtesave civile dhe industriale, rrugëve, punimeve artistike, furnizimit me ujë, kanalizimeve, shtresëzimit të lumenjve; ndërtimi dhe mirëmbajtja e punëve elektrike për shpërndarjen dhe transmetimin e energjisë elektrike (tension i ulët deri i mesëm); mirëmbajtja e hapësirave të gjelbra

B 93 shpk. u themelua si një kompani ndërtimi më 1994, me seli në Fier, Shqipëri. Prej vitit 2007 dhe ne kemi një zyrë operacionale në Tiranë. B93 ka dy aksionere vëllezër secili prej tyre ka 50% të aksioneve. Që atëherë, kompania ka zgjeruar veprimtaritë dhe aktivitetet e saj në të gjithë Shqipërinë, veçanërisht në Vlorë, Sarandë, Memaliaj, Finiq, Mallakaster, Fier, Berat, Roskovec, Elbasan, Korçë, Durrës, Vorë, Vau Dejes, Shkodër, Tirane, Lure etj. BQ93 është certifikuar me certifikata të tilla si EN ISO 9001: 2015, EN ISO 14001: 2015, BS OHSAS 18001: 2007, BS ISO 39001: 2012, BS PAS 99: 2012, ISO / IEC 27001: 2013, ISO 50001: 2011, SA 8000: 2014, EN ISO 3834-2: 2006, ISO 28001: 2007.

Suksesi i kompanisë sonë mbështetet nga stafi ynë shumë i kualifikuar dhe gamën tonë të gjerë të makinave dhe pajisjeve bashkëkohore të fuqishme. B'93 është shumë e fokusuar në menaxhimin e burimeve njerëzore, kualifikimin e stafit dhe çështjet e sigurisë. Numri mesatar i punëdhënësit është 100, nga të cilët 12 inxhinierë: inxhinier ndërtimi; inxhinier i transportit; Inxhinier elektrik; Inxhinier Mekanik; inxhinier hidroteknik; inxhinier mjedisor; arkitekti etj. Numri i punëdhënësve ndryshon në bazë të punëve.Për të kryer nivelin më të lartë të shërbimeve të ndërtimit të cilësisë dhe për të ruajtur nivelin më të lartë të profesionalizmit, ndershmërisë dhe drejtësisë në marrëdhëniet tona me partnerët, furnizuesit dhe punonjësit tanë.

Ndërtesa civile dhe industriale janë një nga shërbimet kryesore që ka kompania jonë. Në këtë fushë ne kemi zgjeruar aktivitetet dhe aktivitetet tona në të gjithë Shqipërinë, sidomos në Vlorë, Sarandë, Memaliaj, Finiq, Mallakaster, Fier, Berat, Roskovec, Elbasan, Korçë, Durrës, Vorë, Vau Dejes, Shkodër, Tirane, Lure etj.

Kemi ndërtuar dhe rindërtuar disa shkolla dhe ndërtesa administrative. Në të gjitha veprat tona cilësinë e projekteve tona dhe sigurinë e partnerëve tanë.Biznesi ynë kryesor përfshin ndërtimin, rindërtimin dhe mirëmbajtjen e ndërtesave civile dhe industriale, rrugëve, punimeve artistike, furnizimit me ujë, kanalizimeve, shtresave të lumenjve; ndërtimi dhe mirëmbajtja e punëve elektrike për shpërndarjen dhe transmetimin e energjisë elektrike (tension i ulët deri në mes); mirëmbajtja e hapësirave të gjelbra

Përmirësimi i sistemit të furnizimit me ujë në fshatrat Bajkaj dhe Palavli dhe Qeparo, Komuna Vergo; Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit.

Furnizimi me ujë është një nga shërbimet kryesore që ka kompania jonë. Në këtë fushë ne kemi zgjeruar aktivitetet dhe aktivitetet tona në të gjithë Shqipërinë, sidomos në Vlorë, Sarandë, Memaliaj, Finiq, Mallakaster, Fier, Berat, Roskovec, Elbasan, Korçë, Durrës, Vorë, Vau Dejes, Shkodër, Tirane, Lure etj.620 Memorial Drive in Cambridge was renovated from core structure for Hybridon, Inc., now Pfizer occupies the building. Interesting fact: During early construction, the basement was flooded to the extent that the only access to the water shut off valves in the basement was by boat.

Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc.

Oroin condimentum fermentum nunc. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris.

Proin condimentum fermentum nunc. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit tincidunt auctor a ornare odio.

Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc.

Oroin condimentum fermentum nunc. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris.

Proin condimentum fermentum nunc. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit tincidunt auctor a ornare odio.

Klientë & Partnerë

Ne ofrojme sherbime ndertimi si ne ujsjelles , ne ndertime civile dhe industriale.

Bashkia tr logo 1
Fondi shqipetar i zhvillimit
Banka boterore logo
Bankers logo
Salillari logo 1
TAP logo

 Shoqëria "B '93" L.T.D  u themelua në 1994, me zyrë qëndrore në Fier, dhe që prej 2007 me zyrë prezantimi edhe në Tiranë.